۱۳۹۱ آذر ۵, یکشنبه

تفاوت ترنجسدر و ترنسکشوال چیست ؟ + عکس

تفاوت ترنجسدر و ترنسکشوال چیست ؟ + عکس
Transgender ترنسجندر چیست ؟
این کلمه برای مشخص کردن افرادی است که به نحوی مثل لباس پوشیدن جنس مخالف یا عمل جراحی جنسیت خودشان را کم رنگ کرده و جنس مخالف را نشان می دهند و به عبارت دیگر افرادی که هویت جـ.نـ.سـ.ی آنها با جنس گونگی فیزیولوژیک آنها هم گونی نداشته باشد و شامل 5 گروه transsexual, transvestite or crossdress, bigender, androgyne می باشند.
و به اختصار سه دسته از افراد فوق را شرح میدهیم:

Cross-dresser این کلمه به معنی دوگـ.انه پـ.وش می باشد و برای مشخص کردن افرادی عنوان می شود که از هر دو پوشش جـ.نـ.سـ.ی موافق و مخالف خود استفاده کرده و لذت می برد.

Transvestite این کلمه به معنی دگـ.ر پـ.وش است و به کسانی گفته می شود که از پوشیدن و نمایش خود به صورت جنس مخالف احساس رضایت و خوشنودی دارند .

Transsexual این کلمه یعنی دگـ.ر جـ.نـ.س شده و برای مشخص کردن افرادی به کار می رود که به طور راسخ جنسیت خودشان را انکار می کنند و جنسیت متضاد را انتخاب می کنند. عموما به کسانی گفته می شود که با عمل جراحی جنسیت خودشان را تغییر داده اند. 


دگـ.رجـ.نـ.سـ.گـ.ونـ.گی transgenderism چیست ؟
دگـ.رجـ.نـ.سـ.گـ.ونـ.ه گان یا فـ.راجـ.نـ.سـ.گـ.ونه گان جنسیت و هویت جـ.نـ.سـ.ی خود را غالباً به گونه ایی ابراز می کنند که با هنجارهای سنتی مردانگی و زنانگی رایج در جامعه در تضاد است.

قشر دگـ.رجـ.نـ.سـ.گـ.ونـ.ه گان یا فـ.راجـ.نـ.سـ.گـ.ونه گان می تواند شامل گروه های زیر باشد:
- افرادی که خود را هم مرد و هم زن می دانند.
- افرادی که خود را نه زن و نه مرد و متعلق به یک جنس سوم می دانند.
- مردانی که دوست دارند لباس "زنانه" بپوشند یا زنانی که دوست دارند لباس "مردانه" بپوشند.
- افرادی که دوست دارند گاهی مردانه رفتار کنند و لباس بپوشند و گاهی زنانه هرچند جسم آنها ممکن است مونث باشد یا مذکر.
- افرادی که خود را با هیچ یک از صفت ها و لقب های جنسیتی معمول نمی خواهند معرفی کنند.
- افرادی که میان هویت جـ.نـ.سـ.ی شان Gender Identity و بدن شان ناهمگونی می بینند و بدن خود را به قصد همگون کردن با جنسیت و احساس درونی شان تغییر می دهند ( مثلاٌ فردی که جنس او مؤنث است و با توسل به هورمون یا جراحی بدن و ظاهرش را "مردانه" می کند). این دسته از دگـ.رجـ.نـ.سـ.گـ.ونـ.ه گان را Transsexual می نامند.
- افرادی که احساس می کنند واژه ی دگـ.رجـ.نـ.سـ.گـ.ونـ.ه یا فـ.راجـ.نـ.سـ.گـ.ونه برای توصیف جنسیت شان واژه ی مناسبی است.


پس طبق تصاویر فوق و علم روانشناسی و روانپزشکی روز ، ترنسکشوال یکی از زیر شاخه های ترنسجندر است.

2

3

4

5


درج نظرات بازدیدکنندگان :


نویسنده: فرهاد  /   پنجشنبه 21 اردیبهشت1391 ساعت: 16:18
عجب!

نویسنده: فروغ  /  جمعه 22 اردیبهشت1391 ساعت: 3:51
من تا سالیان سال این حالت فراجنسیتی بودن و یا جنسیت سوم رو از نظر روحی در وجودم حس میکردم. یعنی اصلا دوست نداشتم کامل به هیچکدوم از دو جنس مرد یا زن ملحق بشم. و اینو حتی یکجور مزیت و برتری میدونستم. ولی با گذر زمان و بالا رفتن سن و نیاز به روشن شدن وضعیتم از نظر قانونی و اجتماعی و خانوادگی و ... اقدام کردم برای تغییر جنسیت. الانم خیلی از روند تغییراتم راضی هستم و فکر میکنم کاش زودتر اینکارو میکردم که بیخود اینهمه فشار روحی و عصبی رو هم تحمل نکنم. توی ایران واقعا اشتباهه آدم بمونه در شرایط میانه و بینابین. منتها آدم باید خودش برسه به این نتیجه. تا خودت قانع نشی فایده نداره.

نویسنده: فروغ  /  جمعه 22 اردیبهشت1391 ساعت: 4:21
این تیپ مقاله ها خیلی مفیده. به خود ترنس ها هم کمک میکنه درک بهتری از هم داشته باشند و اصالت همدیگه رو زیر سوال نبرند فقط بخاطر اینکه مسیرهای متفاوتی رو طی کردند و یا حس متفاوتی داشتند.

نویسنده: احسان  /  جمعه 22 اردیبهشت1391 ساعت: 18:12
سلام من به حرف زدن باشما و تجاربتون نیاز دارم.من یه تی اس اف تو ام هستم. 17 سال و سه روزمه و اوضاع داغونه.در اولین فرصت به وبم سر بزنین تا بتونم از راهنمای و مشورتتون برخوردارشم داداش محمد. برادر کوچیکت احسان

نویسنده: امید / یکشنبه 24 اردیبهشت1391 ساعت: 0:5
اجرت یا امام حسین و شهدای فکه ...

نویسنده : سوفیا / شنبه 23 اردیبهشت1391 ساعت: 13:52
سلام محمدجان. چشم حتما در اسرع وقت باعث افتخار که در قسمت پرتال پاسخگوی دوستان باشم. ولی با ورزش و درس و موسیقی و .... سرم خیلی شولوغ شده. این روزها (بازهم در فکر کمک به بچه بوده و هستم) ولی محمدجان .خیلی اوضاع بچه ها خرابه. البته باید همه بچه ها نجات پیدا کنند مثل ما. ولی یک فکری این روزها در ذهنم هست :
اینکه :
1- آیا ما نشانه های آخرالزمانیم و اگر هستیم آیا مانند تلویزیون و تلفن(نشانه های دیگر آخرالزمان) ما هم تنها نشانه ایم نه گنهکار ؟ چون بالأخره باید نجات میافتیم و قسم به ذات الله تعالی هیچ راه دیگری نداشتیم و تنها درمانمان بود.
2- این بچه های مخصوصأ MTF ها اکثرأ که در تهران و مشهد و شیراز خیلی زیاد شده اند و حتی یکنفر اهل دین و اخلاق و ... نیست و فاسد فاسق کامل اند تکلیف اینها و آینده ی اینها چی میشه ؟؟؟(استثناء هم داریم ولی کم)
اینها فقط یکی دوموردشون ازدواج واقعی داشتن که اونهم منجر به طلاق شده ...
نکنه ما هم مقصر باشیم ؟ نکنه امام زمان تغییرجنسیت رو قبول نداشته باشه با این فسادهای بچه ها ؟؟ نکنه من مقصر باشم در گناهان بچه ها ؟؟؟
البته قبل از ما هم جراحی بوده ولی الان با اطلاع رسانی های ما خیلی زیاد و راحت شدند. بهرحال باید به بچه ها کمک کرد.
خیلی بچه ها قبل و بعد از جراحی سرگردونند. خیلی خیلی خیلی ...
به کجا دارند میرند بچه های MTF مخصوصأ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مثل بچه کوچیک هستند که باید بعد از عمل خیلی راهنمایی خانواده باشه و مهربونی بهشون بشه ولی عملا اکثرأ طرد کامل یا طرد غیرمستقیم میشن !!!!!!!!
باید چه کرد ؟؟؟؟
نمیدونم محمد جان آخر و عاقبت بچه ها چی میشه آخه ؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!
خیلی اوضاع خرابه. دیشب داشت در ماهواره نمیدونم بی بی سی بود و یا VOA میگفت در ایران دوجنسه عامل اصلی فساد شدن !!!!!!!!!!!!!!!!!
شاخم در اومد !!!!!!!!!!!!! آخه چرا انقد باید علنی شده باشه کارای بچه ها مخصوصأ MTF ها که در شبکه های مهم درباره شون اینطور بگن ؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
من که دیگه جز کمک کاری نمیتونم کنم.
بچه ها توروخدا بعد عمل مواظب خودتون باشد .........
دیگه حرفی ندارم.
(سوفیا) : مدیریت اسناد حقوقی - درمانی ترنس


نویسنده: سانيا / شنبه 23 اردیبهشت1391 ساعت: 18:39
سلام سوفياى عزيز. از هركسى انتظار اين حرف ها رو داشتم به جز تو عزيزم اصلا بزار خارج از ترنسكشوال حرف بزنم.
يه زمانى بود ايدز هيچ راهى جز مرگ نداشت. هركى هم دچار ايدز ميشد بلاشك بايد اماده مرگ ميشد. بدتر از مرگ بايد اماده تهمت هايى كه بهش ميخورد، كه تو معتادى ، تو هزار كار كثيف كردى، پس حقته بميرى. هيچ كس هم بهش دست نميزد كه يه وقت ايدز نگيره تو اخبار و روزنامه هاى زرد هم ميگفتن ايدز بيمارى ادماى خرابه....
ولى يواش يواش علم پيشرفت كرد، دارو اومد، فرهنگ اومد، اگاهى اومد، شناخت اومد. فهميدن اين بيمارى ادم هاى كثيف و خراب نيست. فهميدن اين بيمارى از يه دندونپزشكى هم ميشه بياد.
.يه زمانى تشنج كه ميكردى دورت يه دايره ميكشيدن ميگفتن اين جن رفته تو روحش هيچ كس هم نزديكت نميشد تا يه وقت جن زده نشه ولى بعد فهميدن يه بيمارى هست كه قابل درمان
.نشانه اخر ازمان: مردان لباس زنان را ميپوشند و زنان لباس مردان..
ايا تو ( سوفيا) مردى هستى كه لباس زن رو پوشيده؟
ايا تو ( محمد) زنى هستى كه لباس مرد پوشيده؟
.حداقل ٢٠ ترنس ام تو اف ميشناسم كه بعد از عمل موفق بودن و با ايمان و خوشبخت
.ماهواره، تلويزيون، اخبار ايرانى، اخبار امريكايى... همه فكر خودشون هستند. همه فكر منافع خودشون هستند. شايد به خاطر اين باشه من ١٠ ساله تلويزيون رو روشن هم نكردم.
Bbc همونى هست كه يك مستند چرت درباره من ساخت
سينما همونى هست كه من رو مسخره كرد.
نه حرف voa رو قبول دارم و نه حرف واحد مركزى خبر.
خودم رو قبول دارم، دينم رو قبول دارم، خداى خودم رو قبول دارم
نه خودم، نه دينم و نه خداى خودم تا امروز بهم نگفتن كار تو گناهه. نگفتن تو اشتباه ميكنى.

نویسنده: فروغ / یکشنبه 24 اردیبهشت1391 ساعت: 0:1
آفرین به سانیای عزیز.. واقعگرایی فرق داره با فاز منفی دادن و توی دل بقیه رو خالی کردن. بهتره بهم انرژی بدیم تا اینکه از هم انرژی بگیریم.

نویسنده: فرهاد / دوشنبه 25 اردیبهشت1391 ساعت: 0:37
باریکلا سانیا

نویسنده: ریحانه و علی / سه شنبه 26 اردیبهشت1391 ساعت: 14:42
سلام به همگی ؛ ممنونم از سوفیای عزیز و خیلی خوشحالم از سانیای عزیز که اینقدر خوب توضیح داد . همه ما حق یک زندگی خوب و راحت رو داریم ولی بیشتر وقتا زندگی های خوب نیازمند سختی ها و زجرهای فراوان و چه بسا تهمت های زیادتره ...
بستگی داره که هرکسی چه جوری تو این راه حرکت کنه . یکی میبینی دلش رو با خدا صاف میکنه و راهی رو که دلش میگه از اون مسیر میره یکی هم میبینی اسیر هوس و شهواتش میشه و هم از دوست و آشناهاش میفته هم از خدای خودش . مهم خودمون هستیم که ببینیم چی از خودمون میخوایم ؟!
ایا یک زندگی ساده و خوب و سالم رو میخوایم یا یک زندگی که بار تهمت روش باشه ؟
بهتره با خودمون صادق باشیم . همه مون انسانیم و حق زندگی کردن داریم و این باعث میشه که از حق خودمون دفاع کنیم . تو ایران خودمون ادم های معمولی هم میتونن فاسد باشند و اشتباه کنند . انسان جایزالخطا ست . ولی ما تا میتونیم باید اشتباهاتمون رو کم کنیم و با کمک هم به این راه ادامه بدیم !
ما خودمون هم ترنس هستیم . خودمون هم در این شرایط سخت داریم زندگی میکنیم. خیلی از کارا و خیلی از چیزها رو خودمون از نزدیک دیدیم، لمس کردیم و یا شنیدیم . من ریحانه از ترنس هایی که کارهای اشتباه میکنند و به خلاف کشیده میشن هیچ گله گی ندارم ولی ازشون میخوام و میدونم خیلی تو شرایط سختی هستند کمی هم به دوروبرشون نگاه کنند
من نمیخوام از اینجا از کسی تعریف یا بدگویی کس دیگه ای رو بکنم . خیلی ها از دور و نزدیک غزل بانو رو میشناختیم . خیلی از ماها شاید حتی تو یک روز از اون وضعیتی که غزل عزیزم داشت نبودیم ! پایان شب سیه سپید است ... خوشا به حال غزل ، براش دعا میکنم که خوشبخت باشه چون لایقشه ، چون صبروتحمل کرد چون مثل خیلی های دیگه خودشو وا نداد و ایمان آورد که یک دختر کامله و یک دختر کامل باید عفت و حیثیت خودش رو حفظ کنه تا از خدا پاداش این سختی ها رو بگیره .
اون این کاروکرد و همه مصائب رو تحمل کرد و خیلی زود جوابش رو ازخداگرفت . ما هم میتونیم از این سرگذشتی که واقعیت داشت عبرت بگیریم و بدونیم که خدا با ماست و خدا رو با هیچ هیچی عوض نکنیم. نمیخوام براتون موعظه کنم. منم دلم از خیلی ها پره . منم دارم سختی میکشم ولی خودمو زندگیمو صاف کردم و سپردم به خود خدای مهربون چون میدونم اون بهترین ها رو برام میخواد ...

نویسنده: غزل بانو / سه شنبه 26 اردیبهشت1391 ساعت: 15:33
سلام دوستان اول از همه از آقا محمد عزیز ممنون برای آپدیت این پست با رازش و اما بعد ...
فکر می کنم سوفیای عزیز داره کمی بی انصافی میکنه .... ایشون یا خیلی خودشون رو دست بالا گرفتن یا اینکه بچه ها رو دست پایین ...
این گناه از هر گناهی بزرگتره که انسان تا این اندازه مغرور باشه
به جای تخریب افکار بهتر نیست کاری بکنیم ؟
از دور نشستن و گناه مردم شستن و پای خود از دایره بیرون راندن چه معنی میده ؟
به قول خاتون فلانی نه این خوبه نه ایشون ... لعنت به هر دوتاشون ...
اینکه ما انسان ها رو از بالا ببینیم باعث میشه دیگران هم در مورد ما قضاوت کنن
حکم نکنید تا بر شما حکم نشود ...
حالا گیرم که عده ای هم عمل کردند و از بد روزگار به راه باطل افتادند و برای تامین معاششون به تن فروشی افتادند باید اینگونه همه رو با یک چوب زد ؟
سوفیای عزیز شما یا اونقدر منزوی شدید بعد از عملتون که زندگی ترنسهای موفق رو ندیدید یا اینکه با امثال خانم م ... طلاق گرفته ای که به چه ها و چه ها کشیده شده در شیراز بیشتر ارتباط نداشتین ...
عزیز دلم ... خواهر من ... شما بهتر می بود برای جبران حجمه ای که از شکست عشقیتون خوردید مدتی رو خارج از دنیای نت سپری می فرمودین تا اینگونه دچار به اشتباه افتادن نشید ...
گناه شما که هم نوعان و هم قبیله ای های خودتون رو تا این اندازه محکوم می کنید بسیار عظیم تر از کسانیه که می فرمایید خود فروشی می کنن و چه ها و چه ها ...
شما نماینده جمعیتی هستین که نگران و امیدوار به آینده هستن ...
چطور این اندازه راحت قضاوت میکنید ؟
شما که توانایی مالی داری به جای نشستن و دعا کردن در حق این بندگان خدا بسم الله بیا وسط و کمک مالیشون کن تا تن فروشی نکنن ...
سوفیا ، بچه ها به اندازه کافی زخم خورده هستن ... چه از جامعه ... چه از خانواده و حالا از هم قبیله حتی ؟
این دیگه وا اسفا داره ...
خودت هم زمانی اینگونه مورد قضاوت بودی ... یادت رفته زمانی که عمل نکرده بودی رو ؟
زمانی که یه ترنس بودی رو فراموش کردی ؟ زمانی که با نگاهشون تو رو محکوم می کردن ؟
تو که درد کشیده ای چرااااااااا ؟
متاسف شدم ... متاسف شدم .... متاسف شدم ....

نویسنده: نیاز / سه شنبه 26 اردیبهشت1391 ساعت: 17:47
سوفیا از تو بعید بود این حرفا تو که خودت بازوی حمایت ترنسها هستی چرا یاسد این حرفها رو بزنی نا سلامتی خودت هم روزی ترنس بودی و مشکلات ما رو درک میکنی واقعا متاسفام
هرچی که بگندد نمکش می زنند وای به روزی که بگندد نمک

نویسنده: نيما / چهارشنبه 27 اردیبهشت1391 ساعت: 12:40
كه اينطور سوفيا خانوم دليل نبودنا اينه...........سانيا مرسي.........از روزي كه خاتون رفت شك نداشتم اينطور ميشه................خودت رفتي خودت شدي ما بشيم دليل خشم آقا!!!!!!؟؟؟؟؟؟يعني جنابعالي ميفرماييد من تا كي چشم پشت سر زن مردم باشه!با اين تيپ!ميشه بگيد بنده تا كي باس دزدكي لباس جنس واقعيمو بپوشم و برم نزديك ترين شهر!كه مبادا تو شهر خودم لو برم!؟؟ميشه يكي جواب منو بده!آقا از همجنس بازي خشمش نميگيره!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟
كه عمريه دارم جلو خودم و ميگيرم پسر صبر كن صبر...بذا خودت شي بعدا......فعلا نه بگو اينقد نه بگو تا دوست دخترت بيخ گوشت بزنه و بي لياقت بي عرضه خطابت كنه............همجس بازي نكردم چون خوب ميدونم همجنس باز بعد چند روز حتي جسدشم تو قبر نمي مونه...........سوفيا خانوم بزرگ ترنس ما بفرماييد همجنس بازي!!!!!!!!!يا تغيير جنسيت؟؟؟؟؟يكي آقا رو ديد اين سوال مارم بپرسه (حضرت عباسي) آقا ممد درشت بزن همه ببينن...............

۱ نظر:

  1. واااااای یواشتر !!!!!!!!!!! چقدر خشن !!!!!! وای. چقدر بده از حرفای من سوء برداشت شده !!!!!!!

    پاسخحذف