۱۳۹۱ آذر ۱۵, چهارشنبه

تغییر جنسیت کودکان در هند

تغییر جنسیت کودکان در هند

پیش از این در خبرها آمده بود مردم اکثر کشورهای جهان ترجیح می دهند فرزندشان پسر باشد. اما اکنون فاش شده که هندی ها دخترانشان را وادار به تغییر جنسیت می کنند. پیش از این نتایج نظرسنجی ها در آمریکا و چین نشان می داد ابراز علاقه به فرزند پسر می تواند تا حد زیادی بر هرم جمعیتی هم تاثیر گذار باشد و در چین با توجه به قانون تک فرزندی تعداد نوزادان پسر بیش از
دختران است.

اما حالا در هندوستان خانواده های متمول هندی برای اینکه به خواسته شان برسند دست به کار وحشتناکی می زنند؛ آن گروه از خانواده ها که صاحب فرزند دختر شده اند با توجه به جایگاه نازل زنان در خانواده های هندی از عمل جراحی برای تغییر جنسیت فرزندان دختر استفاده می کنند و بعضی از آنها حتی حاضر هستند تا سه هزار دلار بابت این موضوع هزینه کنند.
پاتوق این عملهای جراحی غیرقانونی در ایالت مادهیا پاردش است. بنا به آماری که اخیرا منتشر شده بیش از 300 دختر به این روش عمل شده اند. در هندوستان بخاطر معدوم کردن فرزندان دختر قبل و بعد از بدنیا آمدن تعداد پسران زیر شش سال هفت میلیون بیشتر از دختران است.

به گزارش تلگراف با رسانه ای شدن این خبر گروه های حامی کودکان و زنان وارد موضوع شده و مطرح کرده اند اگر تا قبل از این دختران می توانستند امیدوار باشند پس از تولد همچنان دختر باقی می مانند، با شرایط تازه و امکانی که پزشکان خیانتکار این ایالت دراختیار خانواده ها قرار می دهند ، این شانس هم از دختران گرفته می شود.
کمیسیون حمایت از حقوق کودکان از فرماندار ایالت مادهیا پرادش خواسته در دو هفته آینده نتیجه تحقیقات درباره عوامل این موضوع را منتشر کند.

تاريخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۰
منبع : فردا نیوز


درج نظرات بازدیدکنندگان :


توسط:ایمان  /   جمعه 11 شهریور1390 ساعت: 13:51
وحشتناکه .این خبر واقعا صحت داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

توسط:saman  /  شنبه 12 شهریور1390 ساعت: 15:41
عجب! اگر واقعی باشه این خبر که یک مورد دیگه از خریت هندی ها نمایان شده

توسط:ارسین /  شنبه 12 شهریور1390 ساعت: 17:15 
فرهنگ غلط و تبعیض قائل بودن در هر جامعه و برای هر موضوعی عاقبت مشکل ساز خواهد بود و این هم باز نمونه ای از آن

توسط:هدی  /  دوشنبه 14 شهریور1390 ساعت: 1:23
واقعا که ... مگه زن آدم نیست که بدون خواسته خودش این کار رو واسش می کنند؟! اما یه چیزی . اگه اف تو ام ها توی این ایالت به دنیا میومدند ، باباهاشون واسه عملشون پول خوبی میداد ها.

توسط:فرهاد  /  سه شنبه 15 شهریور1390 ساعت: 21:26
وقتی گاو پرست باشن بیشتر ازین ازشون انتظار نمیرفت

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر