۱۳۹۱ آذر ۱۲, یکشنبه

پاسخ به سوالات شما ( ترمیم پرده بکارت یا هایمنوپلاستی )

پاسخ به سوالات شما ( ترمیم پرده بکارت یا هایمنوپلاستی )

يكي از دوستان سوال كرده اند:
سلام و خسته نباشید من دختری 20ساله ام که طی یک رابطه جنسی که با مردی داشتم پردم اسیب دید من3بار رابطه داشتم از راه واژن با فاصله زمانی 1ماهه هر 3بار خونریزی داشتم پیش یه پزشک رفتم ایشون گفتن که یکطرفش اسیب دیده و قسمت پایینش اسیب دیده و همچنین گفت که از نوع دندانه داره میخواستم بدونم ایا امکان داره باز هم خونریزی داشته باشم با توجه به اینکه دکتر
گفته یکطرفش اسیب دیده ؟ اگه میشه در مورد چگونگی ترمیم بکارت توضیح بدین چون من پیش یه پزشک رفتم ایشون فقط واسم بخیه زد و گفت که هر روز داخل اب و نمک بشینم تا زودتر جوش بخوره ایا این صحیحه ؟

در پاسخ به اين دوست عزيز بايد بگويم در مطالب قبلي در مورد پرده بكارت توضيحات كاملي داده ام كه با جستجوي عناوين مطالب قابل دسترسي و مطالعه مي باشد. پرده بكارت يك غشاي نازك در مدخل مجراي تناسلي زنان يا واژن مي باشد. در افراد مختلف اين پرده يا غشا به شكلهاي مختلف وجود دارد و حتي ممكن است بصورت مادرزادي چنين پرده اي وجود نداشته باشد. در برخي افراد پرده حالت ارتجاعي داشته و در حين رابطه جنسی پاره نمي شود و بعد از رابطه به شكل اول خود باز مي گردد.

همانگونه كه قبلا نيز گفته ام يك باور غلط در جوامع جهان سوم وجود دارد و آن اينكه وجود پرده بكارت را نشانه پاكي و عفت زن مي شناسند و نبود آنرا نشانه نا پاكي و لا ابالي گري زن مي شناسند. اين باور كاملا غلط است و متاسفانه به خاطر وجود اين باور غلط بسياري سو استفاده ها صورت مي گيرد. از جمله برخي همكاران پزشك و يا ماما با اخذ پولهاي گزاف از دختران ساده اي كه بكارت خود را در اثر يك رابطه جنسي يا يك حادثه ديگر از دست داده اند به ترميم پرده بكارت يا هايمنو پلاستي اقدام مي كنند. 

همچنين بسياري از دختران جوان قبل از ازدواج نگراني بسياري در مورد سالم بودن يا نبودن پرده بكارت پيدا مي كنند كه منجر به مشكلات روحي و رواني در ايشان مي گردد. يا حتي بسياري از دختران به خاطر آنكه آبرويشان را در معرض خطر مي بينند از ازدواج سر باز مي زنند و خود را از لذت داشتن يك خانواده و رابطه جنسی لذتبخش با همسر محروم مي كنند. بايد تلاش كرد تا اين باور غلط اصلاح شود و بسياري از معضلاتي كه ايجاد كرده برطرف گردد.

در پاسخ به بخشي از سوال اين دوست عزيز بايد بگويم هنگام برقراري رابطه جنسی پرده بكارتي كه از نوع معمولي باشد پاره مي شود و دهانه مجراي تناسلي زن يا واژن او باز مي گردد كه به علت اين پارگي خونريزي مختصري رخ مي دهد و كمي هم درد ايجاد مي گردد. اين پاره شدن ممكن است در چند رابطه جنسی تكرار شود و خونريزي نيز انجام شود تا زمانيكه مجرا كاملا باز شود و در حين برقراري رابطه جنسی مانعي وجود نداشته باشد. اين پارگي به ضخامت و كلفتي آلـ.ت تناسلي مرد و ميزان فشاري كه او وارد مي كند ارتباط دارد. لذا اينكه در سه بار رابطه جنسی خونريزي داشته اند به خاطر اين موضوع است.

در ترميم پرده بكارت لبه هاي قسمت پاره شده برش خرده و اين لبه ها به هم بخيه مي شود تا دوباره به هم چسبيده و پرده شكل قبلي خود را پيدا كند تا در هنگام برقراري رابطه جـ.نـ.سـ.ی مجددا خونريزي اتفاق بيفتد اما اين پارگي و ترميم به راحتي در حين يك معاينه پزشكي قابل تشخيص مي باشد و ترميم پرده نمي تواند از ديد پزشكي قانوني يا پزشكي كه جهت بكارت فرد را معاينه مي كند پنهان بماند.

متاسفانه ندانستن اين موضوع باعث شده تا دختران جوان بعد از داشتن رابطه جنسی به فكر ترميم بكارت بيفتند و فكر كنند كه با دوختن پرده و ترميم آن مشكل حل مي شود. ولي اگر قبل از ازدواج نامزدشان آنها را به پزشكي قانوني ببرد تا معاينه شوند و گواهي سلامت بكارت بگيرند پزشكي قانوني گواهي سلامت كه نمي دهد هيچ، گواهي مي نمايد كه پرده پاره شده و مجددا ترميم گرديده است. لذا ترميم پرده فقط مشكل را بيشتر مي سازد. شايد در گذشته كه امكان معاينه نبود و يا سالم بودن پرده در شب زفاف و بعد از خونريزي تشخيص داده مي شد دوختن و ترميم پرده مي توانست كمك نمايد ولي در حال حاضر و با وجود پزشكان حاذق و دوره ديده كه به راحتي مي توانند پرده هاي ترميم شده را تشخيص دهند ديگر امكان فريب دادن طرف مقابل نيست.

اما از باب اخلاقي يك نكته وجود دارد و آن اينكه اين دوست عزيز به مانند بسياري از دختران ديگر بعد از برقراري رابطه جـ.نـ.سـ.ی با يك مرد و پاره شدن پرده بكارت با دوختن و ترميم پرده بكارت خود به دنبال چه موضوعي هستند؟ آيا جز اين است كه مي خواهند در صورت ازدواج با يك پسر به او بفهمانند كه پرده شان سالم است و افرادي پاك هستند كه دست هيچ مردي به آنها نرسيده است. متاسفانه باور غلطي كه در زمينه بكارت وجود دارد خود باعث شده تا بسياري از زندگي ها بر مبناي دروغ شكل بگيرند.

يكي از معضلات جامعه ما اينست كه يك پسر قبل از ازدواج ممكن است روابط جـ.نـ.سـ.ی متعددي با دختران ديگر برقرار كند و هيچ راهي براي اثبات اين موضوع وجود ندارد ولي يك دختر اگر خداي ناكرده رابطه اي برقرار كرد به علت داشتن پرده بكارت (در صورتيكه از نوع معمولي باشد) راز او به راحتي هويدا مي شود و نگاه جامعه به او تغيير مي كند. نكته جالب اينكه پسري كه خود پرده بكارت دختران زيادي را ازاله كرده در هنگام ازدواج به دنبال دختران آفتاب مهتاب نديده و سالم مي گردد.

بايد تلاش كرد نگاه جامعه به موضوع بكارت دختران تغيير كند. اگر دختري قبل از ازدواج با مردي رابطه برقرار كرد نبايد به خاطر اين اشتباه تاواني سنگين بپردازد ولي آن مرد به راحتي از زير بار اين مسئوليت شانه خالي كند. بايد هم به دختران آگاهي داد تا مراقب سلامت خويش باشند و هم اين بينش را تقويت كرد كه پاكي زن به داشتن بكارت او نيست بلكه متانت و نجابت است كه تضمين كننده سلامت اوست.
 
بسياري از زنان روسپي بوده اند كه بعد از توبه و ازدواج تا آخرين لحظه حيات از مسير صحيح زندگي خود خارج نشده اند و خداوند رحمان و رحيم توبه ايشان را پذيرفته است و بوده اند زنان و مردان به ظاهر عابدي كه در يك لحظه ايمان خويش را باخته اند. بايد تلاش كنيم تا دختران و پسران جوان جامعه ما بياموزند كانون خانواده مهمترين نهاد اجتماعي است و پايبندي به اين نهاد تضمين كننده سلامت زندگي ماست. بايد بياموزيم كه در هنگام ازدواج ضمن توجه به گذشته طرف مقابل بيشتر به تضميني كه براي ادامه راه مي دهد بينديشيم و تلاش كنيم تا در زندگي مشترك با ايجاد عشق و محبت و گرم كردن كانون خانواده از خيانت به هم بپرهيزيم.

در مشاوره هايي كه دارم هستند زناني كه تا قبل از ازدواج هيچ موردي نداشته اند و دست هيچ مردي به آنها نرسيده ولي بعد از ازدواج با مردان متعددي رابطه داشته اند. آيا بكارت نشانه پاكي و نجابت ايشان بوده است يا به قول يكي از فلاسفه براي اين زنان بكارت چون زنداني بوده كه با ازدواج از اسارت آن به در آمده اند و با خيال راحت و در آزادي كامل و بدون نگراني از فاش شدن راز در آغوش مردان متعدد بوده اند. 

در مدتي كه اين وبلاگ را راه اندازي كرده ام دختران زيادي بدون ترس از شناخته شدن به من اعتماد كرده اند و از ارتباطات خويش سخن گفته اند يا دغدغه هايشان را در باب از دست دادن بكارت بيان كرده اند و توصيه من به همه ايشان اين بوده است كه آغاز زندگي با صداقت بهتر از آغاز آن با دروغ است. 

قطعا پسري كه به حدي از درك رسيده كه زندگي قبل از ازدواج همسرش را با زندگي بعد از ازدواج همسرش دو مقوله جدا از هم مي پندارد و صداقت و راستي همسرش را نشانه پاكي او در زندگي آينده مي داند مي تواند لذت يك زندگي صادقانه و گرم را به اين دختران تقديم كند و ايشان در تمام زندگي بدون نگراني و دغدغه در آرامش يك زندگي خوب را تجربه كنند. شايد قبول اين صداقت براي برخي سخت باشد ولي بسيارند كساني كه زندگي صادقانه را بر دروغ ترجيح مي دهند. بياييد همه با هم در ترويج فرهنگ صداقت بكوشيم.

به نظر من ازدواج يك تعهد اخلاقي است كه زن و مردي با هم پيمان مي بندند كه از لحظه ازدواج به هم خيانت نكنند و در تمام غم و شادي هم شريك باشند. گذشته ايشان مربوط به خودشان و امري شخصي است ولي آينده شان امر شراكتي و مرتبط به هم است.
خوشحال خواهم شد دوستان عزيز اين بحث را با نظرات خويش مزين كنند.

نویسنده : دکتر علی شیخ الاسلامی / 
تاریخ انتشار : جمعه دوازدهم شهریور 1389
منبع : دکتر شیخ

۱ نظر:

  1. سلام ... بسیار از شما سپاسگزارم امیدوارم بتوانم اندیشه های بسیار زیادم را در این موارد برایتان سریالی ارسال نمایم ... خصوصا در مورد شناخت کامل جنسی قبل از ازدواج و موضوع مهم جی اسپات ... G spot ... با تشکر ...

    پاسخحذف