۱۳۹۱ آذر ۱۲, یکشنبه

بهترين گزينه براي درمان اختلال هويت جـنسی روان درماني است

بهترين گزينه براي درمان اختلال هويت جـنسی روان درماني است

يك روان پزشك: بهترين گزينه براي درمان اختلال هويت جنسی روان درماني است . روان درماني نشان مي دهد كه درمان اختلال هويت جنسی از راه هاي غير جراحي امكانپذير است و لزوم به كارگيري روش هاي درماني را پيش از تصميم گيري زود هنگام به جراحي تاييد مي‌كند.

علي جنيدي روان پزشك در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با اشاره به اينكه روان درماني به جاي جراحي در بيماران اختلال هويت جنسی موثرتر است و باعث تثبيت هويت جنسی مشابه با ساختار ژنتيكي و جنسی آن ها مي‌شود، افزود: اختلال هويت جنسی طي گذشت زمان شدت و ضعف پيدا مي‌كند و اين شدت و ضعف متاثر از آسيب شناسي رواني همراه با پاسخ به تجربيات جنسی و حوادث زندگي تغيير مي‌يابد.

وي ادامه داد: تحقيقات نشان داده است كه ميزان انصراف از تبديل به جنس مخالف بعد از آزمون زندگي واقعي و هورمون درماني 50 درصد كاهش يافته كه اين امر درمان زود هنگام جراحي تغيير جنسيت را زير سوال مي‌برد.

جنيدي با اشاره به اينكه مشخصه هويت جنسی همانند سازي مداوم و شديد با جنس مقابل و نيز رنج مداوم از جنسيت خود است، خاطرنشان كرد: گاهي بيماراني با تظاهر اختلال هويت جنسی مراجعه مي‌كنند كه در واقع موارد هم جنس گرانه يا دگرپوشي دارند كه اين امر در روان درماني به تشخيص بهتر اختلال و نيز درمان آنهه منجر خواهد شد و توصيه به عمل جراحي تغيير جنسيت در اين موارد تشخيص نادرستي است.

منبع : باشگاه خبرنگاران    /
تاریخ انتشار : 1390/06/02 12:48
يك متخصص پزشکي قانوني: اختلال هويت جـ.نـ.سـ.ي، مهمترين عامل در تغيير جنسيت است

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر