۱۳۹۱ بهمن ۱۴, شنبه

معرفی و ترجمه سایت انواع الت تناسلی مصنوعی قابل تورم و نحوه کارایی آن ها در عمل فالوپلاستی


ترجمه و نوشته شده به قلم: محمد آسمانی92

Penile inflatable implant چیست ؟
در زبان فارسی به معنای پروتز الت تناسلی قایل تورم است. در این سایت با انواع متنوع  Penile implant به همراه تصاویری از  ان ها اشنا می شوید

مورد استفاده یا فواید الت تناسلی مصنوعی قابل تورم چیست ؟
وسیله ای است که داراری دو سیلندر قابل تورم  قابل کاشت در الت تناسلی است که به مخزنی پر شده از مایع رادیواپک کاشته شده در ناحیه شکم متصل شده و یک پمپ دستی کاشته شده در زیر پوست بیضه، است. هنگامی که سیلندر ها متورم میشوند سفتی لازم را برای الت جهت دخول الت به واژن زن فراهم می کنند، از این وسیله برای مردان طبیعی که از ناتوانی جنسی رنج میبرند و و همچنین ترنـسـکـشـوال های FTM در مرحله اخر عمل فالوپلاستی استفاده میشود

اساسا دو نوع  ایمپلنت  وجود دارد که هر دو نوع در طی عمل جراحی در الت تناسلی کاشته می شود

۱. تورم یا باد کردن
۲. چکش خوار


تصویر ایمپلنت چکش خوار 
این 2 میله در الت تناسلی قرار داده میشود و توانایی این را دارد که به هر اندازه ای خم و راست شود


تصویر ایمپلنت Ambicor

در این دستگاه پمپ و مخزن با هم ترکیب شده است و مخزن در کیسه بیضه قرار داده میشود


تصویر ایمپلنت  قابل تورم یا باد کرده
 
داراری دو سیلندر قابل تورم است که به مخزنی پر شده از مایع رادیواپک کاشته شده در ناحیه شکم متصل شده و یک پمپ دستی کاشته شده در زیر پوست بیضه، دارد.


تصویر ایمپلنت  قابل تورم یا باد کرده

 
در این تصویر مشاهده می نمایید که مخزن در پشت دیواره شکم قرار داده شده  و 2 سیلندر استوانه ای هم  در پنیس قرار داده شده و پمپ هم در کیسه بیضه قرار دارد. هنگامی که شروع به فشردن پمپ کنید مایع درون مخزن به سوی سیلندرها سرازیر می شود و پنیس در حالت erection  ( شق شدگی ) قرار میگیرد.


در این تصویر نیز قطعات ایپلنت را در زاویه بهتری رویت می کنید.


در این تصویر مخزن درون شکم خالی شده و مایع رادیواپک درون  سیلندرها  قرار گرفته است تا سفتی لازم جهت  دخول را دارا شود. هر زمان که مایل باشید با فشردن مجدد پمپ  مایع درون سیلندها به مخزن باز می گردد. و پنیس به وضعیت شل و خوابیده در می اید.
در این تصویر میزان و محل برش ، جهت کاشت  الت تناسلی را مشاهده می نمایید لازم به ذکر است که از هر نوع از انوع  Penile Implant استفاده نمایید روش جرحی  ، اصول  و تکنیک مشابه است

در این شکل بعد از ایجاد شکاف کوچکی روی کیسه بیضه ، نحوه قرار گیری سیلندرها را نمایش می دهد که سیلندرها  در 2 طرف مجرای ادرار وارد پنیس شده و کاشته می شوند

در این عکس  ایمپلنت در جای خود قرار گرفته است و محل برش با بخیه قابل جذب بسته شده است 


نحوه ی گذاشتن penile implant در حین عمل
قابل توجه کاربران علاقمندی که مایلند این عمل جراحی را به صورت انلاین در اتاق عمل از ابتدا تا انتهای کاشت ایمپلنت ببینند.
سایتی را در زیر معرفی کردم که ویدیو های زیادی از کلیه پروسه جراحی در اتاق عمل و نحوه کار ایمپلنت بعد از جراحی به همراه توضیحات پزشک جراح  ارولوژیست شاهد خواهید بود. 

در ویدیو ها مشاهده خواهید کرد افرادی را که  جراحی کاشت ایمپلنت داشتند و نحوه کار با ایمپلنت را به همراه دکتر نمایش می دهند که چگونه پمپ می کنند و پنیس به حالت erection   در می اید و سپس دوباره با فشردن پمپ  پنیس به حالت شل و خوابیده در می اید . همچنین محل برش جراحی را نمایش می دهند که هیچ اثری از ان برش وجود ندارد.


سمت راست سایت روی یکی از فیلم ها کلیک کنید، صفحه دیگه ای باز میشود که ۱۴ فیل پشت سر هم است. می توانید فیلم ها رو دانلود کنید یا به صورت آنلاین تماشا نمایید:


 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر