۱۳۹۱ بهمن ۱۴, شنبه

كوچك كردن سينه در مردان

كوچك كردن سينه در مردان

انجام عمل کوچک کردن سینه در اقایان و ترنسهای  FTM  مشابه است که در صورت کوچک بودن توسط تکنیک هایی که در زیر توضیح داده شده است عمل جراحی انجام میشود. و در صورت بزرگ بودن سینه و تمایل به انجام چندین عمل برای به حداقل رسیدن جای اسکار ( برش ) بازهم تکنیک های زیر قابل انجام است

ژنيكوماستي (بزرگي سينه در مردان) وضعيت نسبتا شايعي در ميان مردان مي باشد كه مي تواند يك طرفه يا دو طرف باشد. گاهي مصرف داروها باعث اين حالت مي شود. ولي در اكثر موارد علت شناخته شده اي ندارد و فقط يك جور اختلال رشد سينه در مردان مي باشد.

مرداني كه نگران وضعيت ظاهري سينه ها مي باشند با انجام ليزليوليز همراه با وسايل طراحي شده خاصي مي توانند اين مشكل را رفع نمايند و سينه اي كوچك و صاف تر داشته باشند. دكتر ثنايي با بكارگيري روش منحصر به فرد خود با ايجاد سوراخ كوچكي در سطح پوست با استفاده از ليزر ليپوليز و چند وسيله مخصوص و تحت بي حسي موضعي و به روش كاملا ايمن مشكل را بر طرف مي نمايد.

بهترين افراد براي درمان ژنيكوماستي چه كساني هستند؟
هر مردي كه اين مشكل را داشته باشد به شرطي كه از نظر سلامتي جسمي و رواني مشكل نداشته باشد مي تواند اين درمان را انجام دهد.البته اگر پوست سفت و سالمي داشته باشند نتايج ايده آل تر خواهد بود،مرداني كه داروهاي بزرگ كننده سينه يا تركيبات ماري جوانا و الكل و استروئيد مصرف مي كنند در معرض عود مي باشند و در صورت عدم قطع اين تركيبات كانديد مناسبي نمي باشند.

ويزيت در مطب:
بهتر است تمام بيمارن قبل از تعيين وقت عمل دوبار در مطب ويزيت شوند. بايد تمام نكات عمل و نتايج آن به بيمار گفته شود. هم چنين بيمار بايد تمام انتظارات خود را بيان كند. گاهي تامين تمام توقعات بيمار امكان پذير نمي باشد. افرادي كه توقعات غيرعادي دارند كانديد مناسبي باشند.

چگونه اين درمان انجام مي شود؟
اين كار در مركز جراحي محدود انجام مي شود و تماما نوسط دكتر ثنايي انجام مي شود. در اين كار نياز به بيهوشي نبوده و تنها با بي حسي موضعي انجام مي شود حدود 1-5/1 ساعت كار طول مي كشد و بعد از آن نياز به بستري در كلينيك نمي باشد.

شيوه درمان چگونه است؟
ژنيكوماستي بر دو نوع است كه در معاينه تقريبا معلوم است:
 1/ افراديكه عمدا بافت سينه از جنس غددي مي باشد.
 2/ افراديكه بافت سينه آنها عمدا چربي باشد.
در نوع اول ابتدا برش حدودا يك سانتي متري در زير بغل يا دور هاله داده مي شود سپس با وسايل مخصوصي بافتهاي غددي از زير پوست هاله جدا مي شود سپس بافتهاي جدا شده با استفاده از وسيله مخصوص ديگري از همان برش خارج مي شود. 

در نوع دوم عمدا از ليوليز-ليپوساكشن استفاده مي شود و ابتدا بافتهاي چربي كه كاملا نرم شده است خارج مي شوند، سپس از وسايل طراحي شده مخصوصي كه در نوع يك براي رفع باقت غددي استفاده مي شود، براي خارج كردن بافتهاي غددي باقيمانده به دنبال ليپوساكشن استفاده مي شود.بدين ترتيب اين درمان تحت بي حسي موضعي بود و و اسكار عمل مخفي است. تورفتگي در محل سينه عمل شده ديده نمي شود و نتيجه بسيار طبيعي مي باشد.

بعد از جراحي:
درد و كوفتگي قابل تحملي بعد از رفتن اثر داروي بي حسي شروع مي شود كه با دارو كنترل مي شود. تورم زيادي در موضع عمل شده وجود دارد كه باعث مي شود نتايج در روزهاي اول اصلا معلوم نباشد، پوشيدن گن براي حداقل 6 هفته ضروري است.اين گن مانند لباس زير مي باشد و به هيچ وجه در پوشش خارجي به بيمار محسوس نمي باشد. رسيدن به نتايج قطعي 1-3- ماه زمان نياز دارد. فعاليت هاي بالا تنه ورزشي تا يكماه بايد محدود شود.

تمام جراحي ها ممكن است عوارض يا مسائل غير قابل پيش بيني داشته باشد:
چنانچه اين درمان توسط جراح ماهر انجام شود عوارض بسيار نادر است، ولي نمي توان در مورد عدم وجود عوارض تضمين داد. بي حسي و كرخي در محل عمل شده،عدم تقارن مختصر، تغيير رنگ در محل اسكار عمل مي تواند رخ دهد. در صورت وجود عدم تقارن قابل توجه جراحي بار دوم انجام مي شود.

نتايج به چه شكل است؟
 چنانچه فرد واقع بين و واقع گرايي باشيد نتايج بسيار خوب هستند و مي تواند اعتماد به نفس شما را تقويت كند. نتايج بسيار خوب و فابل توجه و دائمي مي باشند.


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر