۱۳۹۴ شهریور ۴, چهارشنبه

نتیجه ملاقات اینجانب با جراح درخصوص عمل فالوپلاستی به همراه پاسخ به سوالات درخواست شده

 نتیجه ملاقات اینجانب با جراح درخصوص عمل فالوپلاستی به همراه پاسخ به سوالات درخواست شده

مطلب زیر نتیجه ملاقات اینجانب با پزشک جراح برای عمل فالوپلاستی به شرح زیر است که شامل پاسخ به سوالات عزیزانی است که از من خواسته بودند که از جراحم بپرسم  و همینطور پاسخ به سوالات خودم در خصوص این عمل،

سوال یک:
از کدام مناطق بدن برای ساختن پینس استفاده میکنید و کدام منطقه را بهتر توصیه مینماید؟!

پاسخ یک: مناطق دهنده شامل دست و ران پا است. من دست را توصیه میکنم زیرا نتیجه جراحی بهتراست از لحاظ طبیعی بودن و سایز و همچنین میزان حس لامسه و جنسی. زیرا فلپ دست به همراه دو عصب گرفته میشود و یکی از عصب ها به عصب کلیتوریس پیوند زده میشود.

سوال دوم: ایا حس لامسه و جنسی در پینس خواهد بود؟

پاسخ دوم:
در پینس حس لامسه وجود دارد. من نمیتوانم گارانتی کنم ولی عصب پیوند در درصد بالایی از بیماران جواب میدهد. در مورد حس جنسی و منطقه ارگاسم، در همان محل قرارگیری کلیتوریس است و قسمتی از پینس. مثلا در اخرین بیماری که جراحی کردم بیمار گزارش میداد که وقتی سمت چپ پینس را لمس میکنید مثل این است که کلیتوریس را لمس میکنید ولی سمت راست پینس مثل لمس کردن دست یا پا است و این بیمار از دوناحیه کلیتوریس و سمت چپ پینس حس لذت جنسی و ارگاسم را تجریه میکند. بنابراین خیلی سخت است که گفت از کدام ناحیه برای اشخاص مختلف ارگاسم تجربه میشود و ممکن است شما از یک یا چند ناحیه ان را تجربه کنید.

تقریبا نزدیک به 100% بیماران بعد از عمل فالوپلاستی قادر هستند که حس لذت جنسی و ارگاسم را تجریه کنند. ولی باید توجه داشته باشید که در برخی از بیماران بعد از قرار دادن ایمپلنت اریکشن در پینس، هنگام رابطه جنسی دخول به دلیل اصطکاک ایمپلنت با پینس درد بسیاری ایجاد میشود و بدلیل این درد هنگام رابطه دخول، شخص قادر نخواهد بود که به ارگاسم برسد و متاسفانه 50% افراد دچار این عارضه می شوند. و این تنها یکی از عوارض گذاشتن ایمپلنت اریکشن است. اما درصد بسیار بالایی از این افراد میتوانند با تحریک پایه ی پینس (که کلیتوریس قرار داد) به خود ارضایی و تجربه ارگاسم برسند.

سوال سوم: شما از چه نوع پنایل ایمپلنتی Penile Implant استفاده میکنید و به چه دلیل؟!

پاسخ سوم: درحال حاضر من از  non inflatable, semi-rigid penile  ایمپلنت نیمه خشک و غیر بادی استفاده میکنم. و دو سیلندر در پینس قرار میدهیم. دلیل ترجیح من به این نوع از اپملنت؛ ماندگاری طولانی مدت ان در پینس خواهد بود که بعضا شاید هرگز نیازی به تعویض ان پیدا نکنید البته اگر دچار درد نشوید یا شکسته شدن ان که در این حالت باید خارج بشود و یا مجداد ایمپلنت جدید جایگزین شود.

این ایمپلنت دارای دو سیلندر نیمه خشک قابل انعطاف است که از طریق بالای پینس برش داده شده و به ان وارد میشود. و درهنگام رابطه جنسی با دست الت را صاف میکند و بعد از پایان رابطه جنسی با دست پینس را به پایین برمیگردانید. (عکس ایمپلنت و محل قرار گیری در زیر مطلب درج شده است)
سوال چهارم: چرا شما از ایمپلنت های سه قطعه 3-Piece Inflatable یا دوقطعه بادی استفاده نمیکنید؟!

پاسخ چهارم: بدلیل اینکه این نوع ایمپلنت ها مثل اسباب بازی هستند و بعد از 5 تا 6 سال بسته به میزان تعداد دفعات استفاده از ان، خراب و شکسته میشود و باید طی عمل جراحی دیگری ان را خارج کرده و یا مجداد ایمپلنت جدیدی خریده و جایگزین نمایید. برای همین من ترجیح میدهم از این نوع ایمپلنت استفاده نکنم. (عکس ایمپلنت در زیر درج شده است)سوال پنجم: شما جراحی فالوپلاستی را درچند مرحله انجام میدهید؟ طول دوره بهبودی؟ مدت زمان اقامت در بیمارستان؟ مدت زمان بیهوشی در اتاق عمل؟

پاسخ پنجم: در دومرحله، که مرحله اول شامل خارج کردن واژن و گذاشتن فلپ و لوله ادراراست و سپس برداشتن پوست از ران پا و قرارا دادن ان برروی دست. که از این به بعد جای این زخم مثل سوختگی خواهد بود. این مرحله دارای مدت زمان بیهوشی 6-8 ساعت و حدود 3 هفته در بیمارستان بستری خواهید بود و هزینه تقریبی 60.000 یورو است و مرحله دوم شامل گذاشتن پروتز بیضه و ایمپلنت میباشد و حدود دو ساعت مدت زمان بیهوشی خواهد بود و مدت 2 روز اقامت در بیمارستان و با هزینه تقریبی 10.000 یورو. طول دوره بهبودی بین 6-8 هفته خواهد بود. و مدت زمان انتظار برای جراحی حدود 6 ماه خواهد بود.

سوال ششم: مدت زمان برای لیزر یا الکترولیز و محل بافت برای ساختن لوله ادرار؟!

پاسخ ششم: لیزر دایمی نیست و باید فقط الکترولیز انجام دهید و محل دهنده فلپ تا یک سال باید الکترولیز شود. زیرا لوله ادرار از پوست همان ناحیه ساخته میشود بنابراین نباید هیچ مویی روی پوست باقی مانده باشد زیرا در لوله ادرار قرار خواهد گرفت و منجر بالا رفتن خطر عفونت خواهد شد.

سوال هفنم: ایا تفاوتی در نتیجه و میزان موفقیت عمل فالوپلاستی برای افرای که قبلا عمل متودئوپلاستی انجام داده اند وجود دارد یا نتیجه دقیقیا یکسان است؟!

پاسخ هفنم:  
 نتیجه جراجی یکسان است و تفاوتی وجود ندارد. این یک تصمیم شخصی است.

سوال هشتم: عوارض جراحی فالوپلاستی شامل چه چیزهای است؟!

پاسخ هشتم: عمل فالوپلاستی یک جراحی بسیار بزرگ است و احتمالات عوارض و ریسک بالایی وجود دارد. مثلا 20% احتمال بسته شدن یا تنگی لوله ادرار است. 40% احتمال فیستول است. 8% احتمال جراحی مجدد بدلیل مشکل ارتباط جریان خون در فلپ و 1% احتمال نکروز شدن و مرگ پینس. 20% احتمال عفونت است. 50% احتمال داشتن ارگاسم هنگام رابطه دخول جنسی و...


تهیه: محمد بهامین
منبع: وبلاگ www.helpts.blogspot.com

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر