۱۳۹۴ شهریور ۶, جمعه

عمل واژینکتومی Vaginectomy در ترنس های زن به مرد FTM

عمل واژینکتومی Vaginectomy در ترنس های زن به مرد FTM

واژن دارای عروق خونی و مخاط است که به طور معمول لایه نازکی از رطوبت دیواره های واژن را می پوشاند. هنگام رابطه و تحریک جنسی، افزایش جریان خون به سمت دستگاه تناسلی، باعث افزایش ترشحات واژن و لغزندگی آن می شود تا سکس دخول به راحتی انجام پذیرد.

هدف از انجام عمل واژینکتومی، حذف واژن میباشد. تصمیم به انجام این جراجی یک انتخاب کاملا شخصی به شمار میرود و نه ضرورتی برای عمل های فالوپلاستی و متودئوپلاستی.

ضرورت انجام عمل واژینکتومی در صورتی است که قصد ساختن کیسه بیضه و عمل بستن واژن (دوختن کامل واژن) را دارید.  در غیر اینصورت عمل واژینکتومی یک ترجیح کاملا شخصی است. که میتواند همزمان با عمل تخلیه رحم و تخمدان، عمل فالوپلاستی و یا متودئوپلاستی صورت گیرد.

ذکر این نکته حایز اهمیت است که بسته به تکنیک جراحتان، از مخاط واژن برای افزایش طول لوله ادرار در عملهای فالوپلاستی یا متودئوپلاستی استفاده میگردد بنابراین نباید هرگز عمل واژینکتومی را به همراه عمل تخلیه رحم و تخمدان انجام دهید.

اگر تنها مایل هستید که پروتز بیضه را در لبه های الت تناسلی قرار دهید و دهانه واژن را باز نگه دارید نیازی به عمل واژینکتومی ندارید ولی باید اگاه باشید که در این حالت شکل و فرم قرار گیری بیضه ها طبیعی به نظر نمی اید.

نکته: اگر بعد از گذاشتن پروتز بیضه، تصمیم به عمل واژینکتومی (خارج کردن واژن) بگیرید، باید ابتدا پروتز بیضه توسط جراح به طور کامل خارج شده و سپس تخلیه واژن صورت گیرد و مجداد پروتز بیضه را قرار دهند.

عکسهای مراحل خارج کردن واژن در زیر قابل مشاهده است.

نویسنده: محمد بهامین
منبع: www.helpts.blogspot.com

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر