۱۳۹۴ شهریور ۲۸, شنبه

جدیدترین تحقیقات در خصوص ایمنی نسبی هومرون درمانی


جدیدترین تحقیقات در خصوص ایمنی نسبی هومرون درمانی

جدیدترین تحقیقاتی که درخصوص هورمون درمانی در تراجنسی ها انجام شده، گواه بر ایمنی نسبی هورمون درمانی برای افراد فراجنسیتی میباشد. محققان دانشگاه بوستون دانشکده پزشکی (BUSM) نشان داده اند که هورمون درمانی در بزرگسالانی که تغییر جنسیت داده اند ایمن می باشد.

این یافته در مجله بالینی غدد منتشر شده است. محققان BUSM با جستجوی مقالات پزشکی، شواهدی بدست اورند از مشکلات پزشکی ناشی از درمان هورمونی در افراد تغییر جنسیت داده مرد به زن که با خطر افزایش لخته شدن خون روبه رو هستند و فراجنسیتی های زن به مرد با خطر افزایش تعداد سلولهای خونی مواجه هستند. و به ندرت شواهدی مبنی بر افزایش شیوع سرطان و یا مرگ و میر بعلت هورمون درمانی در تغییر جنسیت دیده شده است.

به گفته محققان در میان نگرانی ها و ترس های مطرح شده بدلیل هورمون درمانی افراد تراجنسیتی که ممکن است آنها را با خطرات و بیماری مواجه کند. اما این ترس غیر قابل قبول است. با توجه به تحقیقاتی که تا به امروز انجام شده است.
و از همه مهمتر اینکه، گرچه در بسیاری از مقالات خطر ابتلا به سرطان بدلیل هورمون درمانی در تغییر جنسیت وجود دارد، اما هیچ شواهدی وجود ندارد که این مطلب را ثابت کند.

مترجم: محمد بهامین
منبع http://www.news-medical.net/news/20150225/Hormone-therapy-safe-for-transgender-individuals-say-BUSM-researchers.aspx

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر