۱۳۹۴ آبان ۱۲, سه‌شنبه

ترجمه وئدیوی فالوپلاستی قسمت سوم از چهارم 3/4 در المان-مونیخ توسط دکتر Dr. Jurgen Schaff

  ترجمه وئدیوی فالوپلاستی قسمت سوم از چهارم 3/4  در المان-مونیخ توسط دکتر  Dr. Jurgen Schaff


یاداشت مترجم: (قبل از ترجمه این وئدیو لازم میدانم که یاداور شوم که تجربه ناموفق، وحشتناک و بسیار تلخ دانیل براش، تنها یکی از نمونه های عوارض جانبی سنگین عمل فالوپلاستی است و دلیل ترس و نگرانی من از انجام ندادن عمل فالوپلاستی همین حقایق تقریبا پنهان است که معمولا کمتر کسی حاضر می شود این فجایع و حقایق درد و زجری که پشت سر گذاشته است را مو به مو با دیگران به صورت کامل و نه سانسور بخشی یا یخش هایی انتقال دهد. من به شخصه به پشتکار و شجاعت دانیل افتخار می کنم و حتی برای یک لجظه هم نمیتوانم تصور کنم که در چنین شرایطی قرار بگیرم.)

سلام بچه ها؛ من از جراجی دوم برگشتم. اتفاقی که برای من افتاد این بود که در مرحله اول فالوپلاستی یک قسمت از وآژن من را به دور تیوپ پیچیدند و در پشت ساق پا قرار دادند و این برای افزایش طول لوله ادرار من بود. و سپس در مرحله بعد برداشتن فلپ همان ناحیه به همراه استخوان و ساختن پینس بود. دلیل گذاشتن استخوان در پینس، جهت سفتی الت برای دخول در هر زمان که مایلید است و قرار دادن استخوان این مزیت را دارد که دیگر نیازی به قرار دادن پروتز اریکشن در پینس و بیضه ندارید.

اما متاسفانه جراجی من با شکست مواجه شد و از بین رفت. بدن من پنیس را پس زد. هیچ گونه جریان خونی در پینس وجود نداشت و بعد از پشت سر گذاشتن دو جراحی دیگر جهت تلاش برای نگه داشتن پینس، متاسفانه در جراحی چهارم ان را از بدن من جدا کردند.

و دو هفته بعد از ان اتفاق، دکتر Dr. Jurgen Schaff محداد از ران پای من پوست، چربی و عصب(فلپ) برداشت و پنیس جدید را برایم ساخت. اما پایین پنیس را باز نگه داشتند برای اینکه نیاز به پوست داشتند از یک قسمت دیگر بدنم جهت ساختن و افزایش لوله ادرار و در جراحی های بعدی این پوست را داخل پینس من قرار خواهند داد تا بتوانم از سر پینس ادرار کنم و نه محلی که الان ادرار میکنم.

من در 6 ماه اینده مجداد به المان برخواهم گشت و انها این قسمت باز پایین پینس من را خواهند بست و امیدوارم که همه چیز خوب پیس برود و این دفعه بتوانم از سر پینس ادرار کنم و سپس 6 ماه بعد از این مرحله جراحی ساخت کلاهک سر پینس و گذاشتن پروتز بیضه را انجام خواهم داد.

دانیل رو به دوربین در دقیقه 2.5 اثار زخم های خودش را نشان میدهد. خوب این هم شکل اثار زخم ران پا و پینسی که از ان دارم و جای زخم ساق پا. که جای زخم ساق پا مربوط به دوماه پیش است که تکنیک fibula flap with bone را انجام دادم و متاسفانه جراحی با شکست مواجه شد و پینس از بین رفت. همان طور که میبینید جای زخم ساق پا خیلی خشک است چون هنوز بهبود پیدا نکرده و تقریبا یک سال زمان لازم است تا به صورت پوست در بیاد. سپس جای زخم کشاله ران را نشان میدهد که پوست برای لوله ادرار است.

خوب این همش بود. امیدوارم که تونسته باشم به شما کمک کنم و برای همه کسانی که بدنبال جراحی پایین هستد توصیه میکنم اصلا تکنیک fibula flap with bone را انجام ندهید. من از یک پسر دیگر هم که این جراحی را انجام داده بود شنیدم که اصلا احساس خوبی ندارد و از نتیجه جراحی راضی نیست چون احساس راحتی نمیکنه در شرتش و نمی تونه پینسش را خم کنه و در این شرایط گیر کرده بود و خیلی چیزهای دیگه.

خلاصه اینکه تکنیک fibula flap with bone یک تکنیک حدید و جالب است اما اگر بخواهید با ان هر روز زندگی کنید خیلی مشکل است و اصلا خوب نیست و خطرناک است. و به هیچ کس توصیه نمیکنم که این تکنیک را انجام بدهد. بلکه توصیه من به شما تکنیک ران پا است زیرا محل اثار زخم در زیر لباس پوشیده است و در معرض چشم نیست تا دیگران دلیل اثار زخم را از شما بپرسند. خوب این کل ماجرا بود. موفق باشید.


لینک مستفیم تماشای این ویدیو درسایت یوتوب
https://www.youtube.com/watch?v=YinlZhfdN1o

مترجم وئدیو: محمد بهامین
منبع: وبلاگ هلپ تی اس

www.helpts.blogspot.com/2015/11/34-dr-jurgen-schaff.html

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر