۱۳۹۴ آبان ۲۸, پنجشنبه

ترجمه و معرفی مکمل های پشتیبان کننده عمل های تغییرجنس - قسمت اول

ترجمه و معرفی مکمل های پشتیبان کننده عمل های تغییرجنس
قسمت اول
مکمل های توصیه شده در زیر را از یک تا دو هفته قبل از جراحی و تا یک تا دو ماه بعد از جراحی مورد استفاده قرار دهید. خصوصا اگر جراحی فالوپلاستی و متودئوپلاستی دارید بی نهایت ضرروی است و اگر تخلیه سینه دارید بسیار مفید است. تاثیر هریک از این مکمل ها به صورت خلاصه منجر به افزایش سرعت دوره بهبودی و به حداقل رساندن عوارض جراحی و از هم مهتر خاصیت ضدالتهابی و ضد درد و تروما دارند.
مکمل های مورد استفاده قبل و بعد از جراحی تغییرجنس:

1. کاملترین مولتی ویتامین و مینرال دوبار در روز (مکملهای مولتی ویتامین اقسام متفاوتی دارند شما باید یکی را انتخاب کنید که از همه کاملتر و قوی تر است که دربرگیرنده تمامی انواع ویتامین ها و مینرال ها است و نه بخشی از انها).

2. ویتامین بی کامپلکس B-complex ( شامل تمامی انواع ویتامینهای بی است) 50 میلی گرم در رزو.

3. کوانزیم  کیوتن CoQ10 ر 100 تا 200 میلی گرم حداقل تا یک ماه بعد از عمل. جراحی باعث تروما و افزایش رادیکال های ازاد در بدن می شود که منجر به اسیب و مختل کردن عملکرد سلولی خواهد شد. کوانزیم منجر به ساخت سلولهای تازه و سالم شده، قدرت بدنی را افزایش داده و منجر به تسریع دوره بهبودی و کاهش عوارض جراحی میشود.

4. ویتامین C سی 1000 میلیگرم، 3 بار در روز حداقل تا یک ماه بعد از جراحی. ویتامین سی باعث افزایش سرعت بهبودی و ترمیم زخم ها خواهد شد که بدلیل تولید کلاژن-یک پروتئین اساسی ساختاری که مورد استفاده در ترمیم زخم است استفاده از این ویتامین را، بسیار ضروری و لازم خواهد کرد که همچنین از شوک های جراحی و زخم بستر نیز جلوگیری میکند.

5. زینک zinc picolinate  ر 50 میلیگرم در روز، دوهفته قبل از جراحی تا یک ماه بعد از عمل. ویتامین زینک zinc انواع مختلفی دارد که بهترین نوع ان zinc picolinate است که به سرعت جذب بدن میشود. مکمل زینک یا روی برای روند بهبودی بسیار ضروروی و حیاتی است که منجر به بهبود زخم ها خواهد شد. زیرا در اثر جراجی و تروما میزان روی در بدن به شدت کاهش می یابد.

6.  خار milk thistle ، یک ماه قبل از عمل تا دو ماه بعد از عمل، مکمل خار، تصفیه کننده کبد است و خاصیت محافظت و بازیابی عملکرد کبد را داراست که بدلیل عوارض داروهای بیهوشی و مصرف انواع مختلف انتی بیوتیک ها و داروها، فشار سنگینی به کبد، این عضو حیاتی از بدن وارد میشود.

7. مکمل پروبیوتیک probiotic ( باکترهای مفید) دو هفته قبل از عمل تا یک تا دوماه بعد از عمل. مکمل های پروبیوتیک دارای انواع مختلفی هستند که شما باید یکی را که دربرگیرنده این دو acidophilus و bifida bacteria است انتخاب کنید. استفاده از انتی بیوتیک خوراکی یا وریدی بعد از جراحی، منجر به افزایش احتمال اختلالات و عفونت های قارچی در بدن و از بین رفتن تمامی باکتری مفید و ضروری معده و نیز اختلالات گوارشی و اسهال خواهد شد. که استفاده از مکمل پروبیوتیک probiotic باعث مقابله و جلوگیری از این عوارض و تسریع روند بهبودی خواهد شد.

8. روغن ماهی omega-3 fish oil به مقدار 2000 یا 3000 میلیگرم در روز تا یک ماه بعد از عمل جهت مقابله با التهاب و ورم ناحیه جراحی شده است.

9. ویتامین بی 6 به میزان 250 میلیگرم در روز تا یک هفته و از روز سوم جراحی اغاز به استفاده کنید که منجر کاهش احتباس مایعات پس از جراحی در بدن میشود و منجر به خوابیدن پف و ورم محل جراحی شده و همچنین دست ها،صورت و پاها خواهد شد. به صورت معمول وروم و التهاب بعد از جراحی دو هفته تا یک ماه برای برطرف شدن به زمان نیاز دارد درحالی که با مصرف ویتامین بی در عرض 24 تا 48 ساعت شاهد تغییر قابل توجهی خواهید بود.

10. مکمل بروملین bromelain ( انزیم گرفته شده از اناناس) 1500 میلیگرم سه با در روز(هروعده 500 میلیگرم) تا حداقل یک ماه بعد از عمل حتما ضروری است که استفاده شود که منجر به جلوگیری از لخته شدن خون میشود کمک کننده کبد و دستگاه هاضمه و خاصیت ضد التهابی و کاهش درد را دارست که استفاده از ان در روند بهبودی سیار حیاتی میباشد و همچنین منجر به حذف پروتینی که تشکیل دهنده تروما است میشود.

11. مکمل هومیوپاتی، ارنیکا سی سی Arnica 30C است که خاصیت ضد التهاب و ضد درد را دارست. و حداکثر یک هفته تا حداقل 3 روز قبل از عمل باید استفاده شود تا یک ماه بعد از عمل.

من به شدت این برنامه قدرت شفا و تسریع روند بهبودی را به شما توصیه میکنیم که خود نیز انرا انجام دادم و خواهم داد. زیرا استفاده از مکمل ها نه تنها به شما نیرو و توان تازه میدهد که روند بهبودی شما را تسریع کرده و منجر به حداقل رساندن عوارض جراحی شده که به تبع شما را قادر میکند که در کوتاهترین زمان ممکن به زندگی طبیعی و کار خود بازگردید.

با توجه به اینکه این مکمل ها گران هستند، اگر محدودیت مالی دارید و یا میخواهید بدانید که سه گزینه برتر انها چیست شامل:
مولتی ویتامین مینرال Multinutrient formula
ویتامین سی Vitamin C
کو انزیم کیوتن CoQ10

مکمل هایی که از یک هفته قبل از جراحی نباید استفاده شود:
ویتامین ای، روغن ماهی، سیر، جنسینگ، اسپرین. بدلیل اینکه این محصولات خاصیت رقیق کننده خون را دارند و باعث تداخل در بند امدن خون میشوند و منجر به خونریزی بعد از جراحی خواهند شد و برخی در تداخل با داروهای بیهوشی هستند. (قبلا لیست کامل داروهایی که نباید قبل از جراحی استفاده شود در مقاله دیگری درج شده است)
توقف هورمون تستوسترون قبل از عمل حداقل 14 روز و حداکثر یک ماه.

مترجم: محمد بهامین

منبع: جامعترین وبلاگ اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس 
http://helpts.blogspot.com/2015/11/blog-post_55.html?zx=4c9253b0619e7e7f
مرجع: http://www.drsinatra.com/maximizing-the-surgery-recovery-process/

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر