۱۳۹۴ آبان ۲۱, پنجشنبه

پناهندگی و عمل تغییرجنس رایگان

 پناهندگی و عمل تغییرجنس رایگان

سوال: وقتی پناهنده کشوری بشی از چه زمانی بیمه بهت تعلق میگیره؟ و اینکه اگر پناهنده کشوری بشی ولی کشور دیگه بخوای عمل کنی ایا بیمه هزینه ها رو متقبل میشه؟ چون فکر میکنم بیمه که باشی هزینه عمل رایگانه یا کشور با کشور فرق داره؟

پاسخ: توضیحات زیر کلی و به جهت اشنایی مختصر است و شامل قوانین تمام کشورهای اروپایی نیست.

در اتحادیه اروپا، زمانی که برای پناهندگی اقدام میکنید در طول دوره مدت بررسی پرونده تان، تنها حق برخورداری از شرایط اضطراری پزشکی را دارید که خطر جانبی در برخواهد داشت. وبه این معناست که در این دوره شما نمیتوانید اقدام به عمل تغییرجنس و همچنین هورمون درمانی نمایید. بنابراین لازم است که به میزان کافی با خود هورمون به همراه داشته باشید.
قوانین کشورهای اروپایی تقریبا مشابه هم است ولی همیشه ثابت و یکی نیست. بنابراین این شما هستید که باید قبل از هراقدامی اطلاعات پناهندگی مربوط به کشور مزبور را بدست بیاورید و خودتان را برای اینده ی پیش رو اماده سازید.

شما از روزی که موفق به اخذ اقامت دایم شوید، حق برخورداری از بیمه پزشکی برای عمل های تغییرجنس و هورمون درمانی را بر طبق قوانین همان کشور و مشابه شهروندان دیگر خواهید. اما به خاطر داشته باشید که ممکن است در برخی کشورهای اروپایی امکان عملهای تغییرجنس رایگان وجود نداشته باشد.

در خصوص سوالتان در زمینه انجام عمل رایگان در کشوری غیر از کشور محل سکونتتان، این امکان وجود ندارد. مثلا من برای شما مثال میزنم. من ساکن انگلستان هستم و مایلم که در المان عمل فالوپلاستی انجام دهم اما بیمه پزشکی انگلیس این هزینه را نخواهد داد و من شخصا باید این هزینه را پرداخت کنم. اما در خود کشور انگلیس می توانم تمام عملهای تغییرجنس را با کیفیت بسیار عالی و  به رایگان انجام دهم. و بلعکس اگر من درالمان زندگی کنم فقط میتوانم درخود المان به رایگان جراحی کنم و نمیتوانم به کشور انگلیس بروم و عمل ها را رایگان انجام دهم. توجه داشته باشید که این قوانین کلی است و امکان دارد شامل تمام کشورهای اروپایی نباشد و تاکید میکنم شما خودتان باید شخصا دراین زمینه تحقیق کنید تا به قوانین همان کشوری که مد نظرتان است دسترسی پیدا کنید. 

در صورتی که علاقمند به پناهندگی هستید در گوگل جستجو کنید، وبسیات های فراوانی هستند که شما میتوانید اطلاعاتی را از روند پناهندگی مربوط به هرکشوری بدست بیاورید. برخی از این وبسیات ها دارای فروم و برخی امکان تماس تلفنی یا اسکایپ را برای پرسش و پاسخ فراهم کرده اند.


نویسنده: محمد بهامین

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر