۱۳۹۴ آبان ۲۰, چهارشنبه

عوارض جانبی احتمالی عمل متودئوپلاستی

 عوارض جانبی احتمالی عمل متودئوپلاستی

اگاهی رسانی در خصوص عوارض جانبی احتمالی عمل متودئوپلاستی که باید در ذهن داشته باشید که اگر با یک یا چند عارضه مواجه شدید غافلگیر نشده و از ناهمواری های تصمیم و مسیر پیش رویتان کاملا مطلع باشد:

فیستول(سوراخ) مجرای ادرار Fistula hole
به این معنا که ممکن است از چند نقطه مختلف محدوده الت تناسلی و بیضه؛ ادرار خارج شود. که تا 6 ماه باید صبر کرد شاید برخی از فیستول ها به خودی خود بسته شوند و هرانچه که باز بماند طی جراحی ترمیمی-اصلاحی دیگری بسته خواهد شد.

تنگی یا بسته شدن کامل مجرای ادرار stricture blockage
مشکل در دفع ادرار که شامل تلاش بیش از حد برای خروج ادرار و یا کم فشار بودن خروج ادرار و یا بسته شدن کامل مجرای ادرار و عدم توانایی تخلیه. که برای این مشکلات نیاز به جراحی ترمیمی و اصلاحی خواهید داشت.

پس زدن پروتز بیضه  extrusion of testicular implants
در صورت پس زدن پروتز بیضه توسط بدن، باید 6 ماه صبر کنید و مجداد عمل گذاشتن پروتز بیضه را تکرار نمایید.

عدم تقارن بیضه ها migration testicular implants
جابه جایی و یا بالا وپایین قرار گرفتن بیضه ها، خصوصا اگر اضافه وزن داشته باشید و یا هنگام دوره بهبودی مراقبت کافی نکرده و پاهایتان را کنار هم نگه داشته باشید امکان خطر این عارضه بیشتر است. و باید در طول دوره بهبودی از زیاد راه رفتن اجتناب کنید و بسیار گشاد گشاد راه بروید تا هیچ فشاری به بیضه ها وارد نشود درضمن شب ها برای جلوگیری از چسبیدن پاها کنار هم بین پاهایتان بالشت قرار دهید.

عدم توانایی در ایستاده ادرار کردن
همه ی افرادی که متودئوپلاستی با افزایش لوله ادرار انجام میدهند قادر نخواهند بود که ایستاده ادرار کنند.

عوارض جانبی و خطرات کمتری برای متودئوپلاستی که فقط شامل ازاد سازی کلیتوریس است Simple Meta وجود دارد(بدون انجام پروتز بیضه و افزایش لوله ادرار)

امیدوارم اطلاعات فوق برایتان مفید بوده باشد و اگاهی هرچند ناچیز از ناهمواری های احتمالی تصمیم پیش رویتان ارایه کرده باشد. ارزوی قلبی من این است که هیچ کدام از ما دچار این عوارض احتمالی نشویم.

اما در ذهن داشته باشید که نتایج جراحی تا حدود زیادی بستگی به مهارت و تجربه جراحتان، تکنیک انتخابی، نوع اناتومی و ژنتیک بدنتان، میران بزرگی الت تناسلی در اثر هورمون درمانی، چاقی یا لاغری بدن، میران سلامت، قوی بودن و امادگی بدن برای این نوع جراحی ها جهت روند ترمیم و سرعت دوره بهبودی، مراقبت و مواظبت پس از جراحی و رعایت نکات توصیه شده از طرف پزشکتان و خیلی عوامل دیگر که در نتیجه نهایی عمل متودئوپلاستی دخیل خواهند بود و منجر می شود همه ی ما یک تجربه ی یکسان تلخ یا شیرین را تجربه نکنیم.

باشد که همه ی ما شاد و سرافراز از این جراحی بیرون اییم
محمد بهامین
منبع: وبلاپ هلپ تی اس

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر