۱۳۹۴ آذر ۱۰, سه‌شنبه

حس جنسی درعمل فالوپلاستی و افرادی که عمل متودئوپلاستی کرده و سپس اقدام به عمل فالوپلاستی میکنند

حس جنسی درعمل فالوپلاستی و افرادی که عمل متودئوپلاستی کرده و سپس اقدام به عمل فالوپلاستی میکنند

درعمل فالوپلاستی مناطق اهدا کننده متفاوتی برای گرفتن فلپ وجود دارد که شامل ساعد دست، ران پا ،شکم، کشاله ران، عضله کمر و ساق پا میباشد. انتخاب تکنیک عمل فالوپلاستی بستگی به ترجیحات شخصی، تخصص جراحتان و شرایط جسمی شما دارد. درعمل فالوپلاستی، فلپ شامل چربی،عروق، عصب و پوست میباشد که از منطقه اهدا کننده برای ساختن پنیس گرفته میشود.

در عمل فالوپلاستی، تنها راه داشتن حس جنسی در پنیس، منوط به اتصال عصب منطقه اهدا کننده فلپ به عصب کلیتوریس می باشد. اگر این اتصال عصب ها صورت نگیرد حس جنسی در پنیس ایجاد نمی شود و در این حالت کماکان رسیدن به ارگاسم یا اوج لذت جنسی از طریق کلیتوریس میسر میباشد.

بنابراین درصورت عدم اتصال عصب ها چند حالت وجود دارد:

حالت اول: برخی جراحان کلیتوریس را درست نخورده باقی میگذارند و فلپ چند سانت بالاتر از ان قرار خواهد گرفت.
حالت دوم:  تغییرموقعیت کلیتوریس که به سمت بالا کشیده میشود و در زیر پوست، بین کیسه بیضه و پایه الت تناسلی دفن میشود. در این روش بسیاری از ترنس مردها رسیدن به ارگاسم را از طریق تحریک مستقیم محل قرار گیری کلیتوریس با دست و یا درحین رابطه جنسی دخول تجربه میکنند.

افرادی که عمل متودئوپلاستی کرده اند و خواهان انجام عمل فالوپلاستی هستند دو گرینه درپیش دارند:

گزینه اول: به پنیس قبلی خود دست نزنند و پنیس جدید چند سانت بالاتر از ان قرار خواهد گرفت که دراین حالت حس جنسی فقط در پنیس قبلی وجود خواهد داشت.

گزینه دوم:  در طی عمل میکروسکوپی اتصال عصب منطقه اهدا کننده فلپ با عصب پنیس متو صورت می گیرد که منجر به ایجاد حس جنسی در فلپ خواهد شد و جراح پنیس قبلی را در درون فلپ قرار خواهد داد. توجه داشته باشید که دراین روش علت داشتن حس جنسی در پنیس تنها به دلیل اتصال عصب هاست و نه  قرار گیری پنیس متو در پنیس فالو.

نکته اول:
اگر درعمل فالوپلاستی بدون عمل میکروسکوپی اتصال عصب ها،  کلیتوریس و یا " پنیس متو" در درون فلپ دفن شود به احتمال زیاد حس جنسی خود را از دست میدهید و یا به دشواری قادر به رسیدن به ارگاسم خواهید شد بدلیل اینکه کلیتوریس یا پنیس متو درمیان حجم زیاد چربی و پوست درون فلپ پوشیده میشود. برای همین درغرب یا عمل میکروسکوپی اتصال عصب منطقه اهدا کننده به عصب کیلتوریس انجام می شود تا حس جنسی در پنیس ایجاد شود و یا اینکه درصورت عدم اتصال عصب ها،  کلیتوریس یا "پنیس متو" را دست نخورده باقی میگذارند.

نکته دوم:
افرادی که عمل متودئوپلاستی کرده اند و خواهان انجام عمل فالوپلاستی هستند هیچ گونه تاثیری درافزایش طول یا قطر پنیس جدید ایجاد نخواهد شد و همچنین هیچ تاثیری درمیزان حس جنسی نخواهد گذاشت. عمل متودئوپلاستی وعمل فالوپلاستی دو روش مستقل از هم هستند. هیچ کدام پیش نیاز دیگری نبوده  و یا باعث نتیجه بهتری در دیگری نمی شود.

نکته سوم:
افراد میتوانیدعمل متودئوپلاستی انجام دهید و سپس اگر ناراضی بودند عمل فالوپلاستی را نیز انجام دهند.
افراد میتوانید بدون دست زدن به کلیتوریس خود، عمل فالوپلاستی را تجربه کنید. و تنها یک درصد احتمال مرگ پنیس وجود دارد. که اگر اینگونه شد پنیس نکروز شده طی جراجی از بدن جدا میشود و در این حالت شما میتوانید عمل متودئوپلاستی انجام دهید چون به کلیتوریس دست زده نشده است. ضمن اینکه باز هم میتوانید عمل فالوپلاستی را از یک منطقه اهدا کننده دیگر انجام دهید.

دوستان عزیزم! اگر در ایران این جراحی ها به شیوه دیگری انجام میشود من بی اطلاع هستم. لطفا در این زمینه خودتان تحقیق نمایید و توصیه موکد میکنم که بهترین شخص برای مشورت و دریافت اطلاعات صحیح وعلمی فقط جراح معالجتان میباشد.

متاسفانه مهارت و دانش جراحان ایرانی در زمینه عمل های تغییرجنس تفاوت فاحش بسیاری با استانداردهای بین المللی پزشکی همین عملها درغرب دارد. بنابراین من هم مثل شما عزیزان از شنیدن برخی توجیحات بی پایه جراحان ایرانی که بدلیل عدم تخصص، دانش وعدم مهارت لازم قادر به انجام تکنیکی نیستند و برای به حق جلوه دادن خودشان توجیحات عجیب و غریبی سرهم میکنند مات و مبهوت بوده و بی اطلاع می باشم.

من همین قدرمیتوانم شما را یاری کنم که اطلاعات به روز جراحی های تغییرجنس را درحد دانش و توانم ترجمه کرده و شما را با نحوه انجام این تکنیک ها درغرب اشنا سازم.انچه در این مقاله با شما درمیان گذاشتم حاصل تجربیات شخصی در ملاقات با جرحان مختلف و نیز مطالعه مقالات مختلف، وبسایت های پزشکان و داستانهای تجربیات ترنس مردها درعمل الت تناسلی میباشد. بنابراین لطفا این مقاله را به جای تحقیقات شخصی خودتان قرارندهید و حتما با پزشک خود مشورت نمایید.

نویسنده: محمد بهامین

منیع: جامعترین وبلاگ اطلاع رسانی ترنسجندر و تغیرجنس در ایران

http://helpts.blogspot.com/2015/12/blog-post.html?zx=9e5ccc1df62366c4

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر