۱۳۹۴ آذر ۲۱, شنبه

مراحل گرفتن مجوز

مراحل گرفتن مجوز

اول پیش ی روانشناس یا مشاور بالینی یا روانپزشک میرید
براش شرح حالتون رو میگید باهاتون مشاوره میکنه ممکنه یک یا چند جلسه این کار انجام بشه
بعد بهتون تاییدیه میده
این تاییدیه یه چیزی در این مایه ها میتونه باشه
طبق بررسی های بالینی انجام شده،آزمایشات و تست های روانشناسی گواهی میشود خانم /آقای ... مبتلا به ترنسکشوالیسم میباشد و نیاز به انجام عملهای تعییر جنسیت در وی مشاهده میشود... مشاورتون رو وادار نکنید ک همچین متنی بنویسه اگه خودش ادعا کرد ک نمیدونم از چه جمله بندی استفاده کنم،اینو پیشنهاد کنید.

بعد باید یه درخواست یا عریضه بنویسید با این مضمون :
ریاست محترم دادگاه /دادسرا/دادستانی
باسلام و دعای خیر ،احتراما اینجانب ...(اسم شناسنامتون) فرزند .... به شماره ملی .... صادره از ....  با توجه به نظریه پزشک که ضمیمه شده است،مبتلا به اختلال هویت جنسی (ترانسکشوالیسم) و نیاز به انجام عملهای تغییر جنسیت دارم لذا خواهشمندم دستورات لازم را مبذول فرمائید.

میتونید در عریضه تون درخواست کنید که شمارو به پزشکی قانونی معرفی کنند،ولی معمولا خودشون میدونند.بعد یه نامه مینویسن برا پزشکی قانونی و شمارو برای ازمایش و بررسی ادعاتون معرفی میکنن.ممکنه مهر و موم شده ب خودتون بدن تا ببرید یا اینکه خودشون بفرستن،بعد به شما وقت مشاوره اولیه داده میشه تا با پزشک ِ پزشکی قانونی صحبت کنید سوالای اولیه ازتون میپرسه ،کاملا صادق باشید شاید من و شما یک بار پیش این افراد بریم فقط ولی عزاران نفر مث ما از زیر دست اونا رد میشن. بعد شمارو ارجاع میدن به یه مشاور که روند رواندرمانی رو شروع کنید
ممکنه در حین انجام مشاورات،ازمایشهایی انجام بدین یا ام آر ای هیپوفیز و هیپوتالاموس ک به همراه سونو گرافیها و ازمایش کاریوتایپ (بررسی کروموزوهای جنسی)که ممکنه برای بررسی به متخصص غدد فرستاده بشید و تست های روانشناسی (ام ام پ آی 2،رورشاخ،مینه سوتا) برروی شما انجام بشه

معمولا باید شش ماه زیر نظر روانشناس باشید این روال ممکنه بیشتر طول بکشه بستگی ب روند و روش مشاور شما دارع. ممگنه این مشاور تکلیف هایی براتون تعیین کنه یا در اوایل داروهایی تجویز کنه براتون(اگه هورمونهاتون مردونه باشه مث من،برای برقراری تعادل براتون دارو تجویز میشه و اگه بعد از خوردن اون داروها بازم تغییری در بینشتون ایجاد نشد به روان درمانی ادامه میدین)

بعد از طی روال،نتیجه رواندرمانی ها به پزشکی قانونی نامه میشه و براتون وقت کمیسیون میدن، در جلسه کمیسیون معمولا دو نفر از پزشکهای پزشکی عمومی و سه نفر روانپزشک حضور دارند و سوالاتی از شما پرسیده میشه
ممکنه بعضی ها بگن بهتره در جلسه کمیسیون با لباس جنسیت مغزیتون ظاهر بشید کن اصلا چنین توصیه ای نمیکنم،خودتون باشید ،و سعی نکنید دروغ بگید یا فریب بدین ،ممکنه تجویز کنند که شما چند ماهی در پوشش جنسیت مغزیتون رفت و امد داشته و شرایط زندگی رو تمرین کنید،ازش استقبال کنید

معمولا دوتا کمیسیون تشکیل میشه و نتیجه نهایی کمیسیون برای بازگشت به دادگاهتون ارسال میشه و قاضی باید بر اساس این نتیجه رای به تغییر جنسیت شما بده ک همون مجوز هست.
نتیجه کمیسیون پزشکی معمولا این شکلیه: با توجه ب بررسی های انجام شده این شخص ترنس بوده و علی رغم طی روال رواندرمانی و مشاورات همچنان بر بینش قبلی خود استوار است و نیاز به تغییر جنسیت دارد.

رای دادگاه معمولا این شکلیه : با توجه به نظر کمیسیون پزشکی و انجام ازمایشات و مشاورات شخص مبتلا به ترنسکشوالیسم میباشد و نیاز به انجام جراحی های تغییر جنسیت دارند ولذا با استناد ب مدارک و شواهد گواهی میشود انجام عملهای تغییر جنسیت برای این شخص بلامانع است.
سعی کردم کامل بگم باز اگه کم و کسری هست در خدمتم

نویسنده: علی سام
تلگرام: https://telegram.me/helpftm
تلگرام: https://telegram.me/iransrsresults
تلگرام: https://telegram.me/lgbtqap
منبع: جامعترین وبلاگ اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس در ایران
http://helpts.blogspot.com/2015/12/blog-post_74.html?zx=c55dac89fb00746b

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر