۱۳۹۴ اسفند ۱۹, چهارشنبه

روند مجوز تغییر جنس در ارومیه

روند مجوز تغییر جنس در ارومیه

ابتدا باید تائیدیه داشته باشید از پزشک یا مشاورروانپزشکها،متخصص های اعصاب و روان و روانشناسان بالینی میتونند این تائیدیه رو بهتون بدهند.  این تائیدیه بعد از یک الی چند جلسه رواندرمانی و مشاوره به شما داده میشه و معمولا شامل چنین محتوایی هست:

باتوجه به بررسی ها،مشاورات و تستهای انجام شده ،گواهی میشود آقا/خانم ... ترنسکشوال میباشد و نیاز به تغییر جنس دارد،لذا خواهشمند است ترتیبی اتخاذ گردد تا ایشان مراحل قانونی برای انجام جراحی را طی کنند( در انجام مراحل قانونی،ایشان را همراهی و راهنمایی کنید)

به دادسرای وحدت مراجعه میکنید(آدرسها رو دقیقا زیر همین مطلب خواهم نوشت)
 telegram.me/iransrsresults
بعد خودتون یا عریضه نویس(آقای احمد زاده به این روال و نوع عریضه آشنایی دارند) دادخواستی تحت این عنوان مینویسید:
ریاست محترم دادستانی استان آذربایجان غربی
با سلام و دعای خیر
احتراما اینجانب... فرزند... به شماره ملی .... با توجه به تائیدیه پزشک مربوطه که در پیوست آمده است،مبتلا به اختلال هویت جنسی میباشم و درخواست تغییر جنس دارم ،لذا خواهشمندم دستورات لازم را صادر فرمائید. با احترام،امضا و تاریخ

شناسنامه،کارت ملی و تائیدیه پزشک و کپی هاش،عکس مطابق با هویت شناسنامه همراهتون باشه.
میبرید طبقه سوم و اتاق رئیس دادستانی،دادخواست و همه مدارکی که کپی کردید رو به همراهه  تائیدیه پزشک،به سرباز دم در تحویل میدید،میبره داخل و امضای رئیس رو میگیره (ممکنه رئیس بخواد خودتون رو ببینه و ازتون سوالاتی بپرسه) برای ارجاع به معاون پیشگیری ،آقای زارع به طبقه دوم میفرستنتون،نامه رو به دفتر دارشون اقای پولادی تحویل میدین و ایشون داخل اتاق معاون میبرند درخواستتون رو،ایشون شمارو به یکی از شعبات خانواده ارجاع میدن برای دستوره ارجاع به پزشکی قانونی یا ممکنه مستقیما خودشون شمارو ارجاع بدهند به پزشکی قانونی،مراحل تمبر و کامپیوتر رو انجام میدید
 telegram.me/iransrsresults
اگر به دادگاه خانواده ارجاع شدید به والفحر میرید و اونجا قاضی با توجه به دادخواسته شما ،نامه ای برای پزشکی قانونی مینویسه که به وضعیت شما رسیدگی بشه و جوابیه رو برای دادگاه دوباره بفرستند،یادتون باشه که نامه ارسالی به پزشکی قانونی باید  عکس ممهور داشته باشه.

نامه رو یا به خودتون میدن که دستی ببرید یا خودش برای پزشکی قانونی واقع در خیابان عمار میفرستند،شما با اصل و کپی مدارکی که ضمیمه دادخواستتون کردید به پذیرش پزشکی قانونی مراجعه میکنید و فیش هارو برای تشکیل پرونده و بررسی وضعیتتون در خود پزشکی قانونی با دستگاه پز یا در بانک ملی واقع در ابتدای خیابان عمار بصورت نقدی،واریز میکنید. در حدود سی هزار تومن باید باشه. بعد منتظر میمونید ،اسم شما رو اعلام میکنن و وارد یکی از اتاق های معاینه میشید،

پزشکی از شما سوالاتی میپرسه و فرمی رو پر میکنه،و شمارو به دکتر غدد ارجاع میده،که معمولا خانم دکتر ندا ولیزاده در درمانگاه بیمارستان امام خمینی واقع در خیابان حج (بیمارستان واقع در چهار راه همافر،بلوار ارشاد)،در نزدیکی پزشکی قانونی هست. دکتر ممکنه برای شما آزمایشهای هورمونی ،سونوگرافی و ژنتیک درخواست کنه که همگی در بیمارستان مطهری(واقع در خیابان کاشانی) با نرخ دولتی قابل انجام هست.
telegram.me/iransrsresults

بعد از اینکه جواب آزمایشهاتون آماده شد دوباره به متخصص غدد مراجعه میکنید و جوابه نامه پزشکی قانونی رو سربسته مینویسه و میده دست شما که برگردونید به پزشکی قانونی،دوباره نامه رو ببرید به پذیرش و منتظر باشید تا اسمتون رو صدا کنند. دوباره وارد اتاق معاینه میشید و جواب دکتر غدد و آزمایشهای شما مورد بررسی قرار میگیره.ممکنه از شما درخواست کنن به بیمارستان روانپزشکی واقع در جاده سلماس مراجعه کنید و تائیدیه هیئت پزشکی اونحا رو هم بگیرید.

بعد از بررسی جوابیه های مرجوعی، براتون دکتر معرفی میکنن که روند رواندرمانی رو شروع کنید . دوباره در سالن انتظار میشینید تا معرفی نامه آماده بشه
معرغی نامه رو برای پزشک مورد نظرتون میبرید و شش ماه رواندرمانی شما شروع میشه.
بعد از شش ماه (درصورت تائید پزشک یا مشاورتون) دکترتون نامه ای به پزشکی قانونی مینویسه
(ممکنه درخواست ادامه روان درمانی رو داشته باشه، یا درخواست پوشش یا هورمون تراپی شمارو) ،به پزشکی قانونی مراجعه میکنید و با توجه به نظر پزشک براتون وقت کمیسیون تعیین میشه،یه فیش در حدود 120-130واریز میکنید و کپی تمام مدارکتون رو به منشی کمیسیون میدین،شماره و آدرس میگیره تا وقت کمیسیون رو از ظریق تلفن یا نامه به شما اطلاع بدن. دقت گنید ممکنه بگه خضور خانواده الزامی هست.

روز کمیسیون به پزشکی قانونی مراحعه کنید و به منشی کمیسیون اعلام حضور کنید. در سالن انتظار بشینید تا اسمتون رو صدا کنند،به اتاق کمیسیون برید و در نهایت آرامش و صداقت جوابگو باشید. پوشش اصلا مهم نیس،با هر پوششی که تا بحال تردد داشتید یا پیش پزشکتون میرفتید ،برید.

نتیجه کمیسیون اگر مثبت باشه معمولا به شرح زیر هست: خانم/آقا... سن .... علی رغم گذراندن دوره شش ماهه روان درمانی،بینش نامبرده تغییری نکرده و اختلال هویت جنسی ایشان تثبیت شده میباسد و با تغییر جنسیت ایشان موافقت میگردد.
telegram.me/iransrsresults

جواب کمیسیون رو بصورت سربسته بازگشت میدن به دادگاه و باتوجه به نتیجه کمیسیون،رای شما صادر میشه.
متن مجوز تقریبا شبیه به این هست: مستندا نظر به اعضای کمیسیون پزشکی و گواهی صادره از پزشکی قانونی به شماره .... مورخه .... که تصویر مصدق از آن به پیوست میباشد،تغییر جنسیت خانم/آقای.... فرزند.... ب شماره ملی.... متولد.... ،صاحب عکس ممهور فوق،از نظر این دادسرا/دادگاه بلامانع اعلام میشود.

ببرید کپی برابر اصل کنید چنتا ،چون بارها و بارها لازمتون میشه این گواهی و پیوست (نتیجه کمیسیون پزشکی)
آدرسهارو در قسمت بعدی براتون قرار میدم . موفق باشید

نویسنده: علی سام
منبع کانال تلگرام: telegram.me/iransrsresults
اینستاگرام: instagram.com/help_lgbtqiap
تلگرام: telegram.me/helpftm
تلگرام: telegram.me/helpftmsrsresults
تلگرام: telegram.me/help_lgbtqiap
تلگرام: telegram.me/helpmtf
فیسبوک: www.facebook.com/mohammad.asemani92
جامعترین وبلاگ اطلاع رسانی ترنسجندر و تغییرجنس
www.helpts.blogspot.com

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر